Nowy trend w kuchni - miedziane akcesoria

2018-03-01
Nowy trend w kuchni - miedziane akcesoria

Miedziane dodatki w kuchni

Miedziane dodatki najczęściej towarzyszą eleganckim i stylowym wnętrzom. Nie dziwi więc fakt, że miedź stała się głównym trendem wyposażenia wnętrz w tym roku. Wystarczy wybrać się do nowoczesnych lokali, by przyjrzeć się tej nowej modzie.

Towarzyszą im industrialne lampy stylizowane na lata 30, stoliki, gustowne świeczniki, armatura łazienkowa, a także oczywiście artykuły kuchenne. Miedź jest ponadczasowa, nadaje wnętrzom specyficznego charakteru. Pasuje do każdego wystroju – ociepla szare pomieszczenia oraz dobrze komponuje się z błękitami, beżem, czy bielą. Jest nietypowym materiałem, nie tak powszechnym jak stal, a jednocześnie bardziej stonowanym od złota.

miedziane dodatki do kuchni

Co najważniejsze oryginalna miedź to materiał ekologiczny i w pełni przetwarzany. Ponadto jest odporny na korozję, dlatego świetnie sprawdza się w kuchni. Interesujące są również bakteriobójcze właściwości tego materiału. Niektóre szpitale decydują się na wymianę chociażby klamek, gałek, rączek, stojaków na kroplówkę na miedziane, ponieważ to dodatkowa forma obrony przed infekcjami.


Miedź jest świetnym przewodnikiem energii cieplnej. Z tego względu w kuchni bardzo dobrze sprawdzają się garnki z miedzianym dnem, które pozwala na oszczędność nawet 30 proc. energii.

Niestety te wszystkie wymienione wyżej atuty mają wpływ także na cenę produktów. Nie są one najtańsze, przy czym trzeba także pamiętać, że garnki całościowo wykonane z miedzi, zmieniają swój wygląd, ponieważ pokrywają się patyną. Dlaczego się tak dzieje? Otóż miedź to materiał, który z łatwością wchodzi w reakcje, chociażby w kontakcie z wodą. Miedziane akcesoria zielenieję, co dla jednych jest atutem, bo decyduje o ponadczasowości produktu, ale dla innych taka właś
ciwość jest zdecydowanie minusem. Warto też wspomnieć, że miedź nie nadaje się do kuchenek indukcyjnych.

Z tych powodów powstały produkty stylizowane na miedziane. Są równie trwałe, ale zachowują swój piękny, szlachetny kolor. Idealnie wpasują się we wnętrze nowoczesnej i tradycyjnej kuchni. Ponadto ich cena jest zdecydowanie niższa, dlatego są dostępne dla większości domowych szefów kuchni.


czajnik miedziany zaparzacz miedziany


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel