Nowość od marki Forchetto!

2020-05-15
Nowość od marki Forchetto!

Nowość od marki Forchetto - czajnik emaliowany retro czarny

Szanowni Państwo, włoska marka Forchetto dzieli się z nami kolejną nowością ze swojej oferty. Czajnik emaliowany Forchetto Retro Nero to powrót do tradycji w nowoczesnym wydaniu.

Włoska marka Forchetto zasłynęła z czajników emaliowanych Luna. Sukces serii doprowadził do kolejnej nowości z kolekcji czajników emaliowanych. Tym razem to piękny czarny czajnik w stylu retro. W całości pokryty ręcznie nakładaną powłoką emaliowaną - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

czajnik emaliowany retro czarny

Czajnik Forchetto Retro Nero posiada 5 warstwową budowę ścianek, która odpowiada za lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz naczynia, a to z kolei pozwala na dużą oszczędność energii podczas gotowania wody. Poza emalią, na konstrukcję czajnika składa się również wysokiej jakości stal importowana z Japonii. Dodatkowym atutem jest także szeroka pokrywa i składana rączka – obie te cechy umożliwiają jeszcze łatwiejsze nalewanie wody i czyszczenie czajnika wewnątrz.

Tradycyjny czajnik w nowoczesnym wydaniu

Czajnik został zaprojektowany w tradycyjnym stylu retro, jednak to wcale nie oznacza, że nie posiada nowoczesnych funkcjonalności. Wręcz przeciwnie – czajnik Forchetto Retro Nero będzie działał na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym na indukcji. Natomiast w trakcie korzystania z czajnika na kuchence gazowej, emaliowana powłoka zabezpiecza naczynie przed opalaniem i śladami po ruszczcie kuchenki.

Warto zwrócić uwagę, że większość czajników retro dostępnych na rynku pozbawionych jest gwizdka. W tym przypadku producent zadbał, by to rozwiązanie znalazło się w czajniku Retro Nero. Gwizdek nie opada i można pozostawić go w uniesionej pozycji.

Zupełnie nowatorskim pomysłem jest dodatkowy mechanizm uszczelniający. Czajnik Forchetto Retro Nero w pokrywie posiada wypustki, które odpowiednio dopasowane do stalowej obręczy naczynia, zapewniają dużą szczelność czajnika i głośność gwizdka. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

czajnik emaliowany retro vintage

Poza oczywistymi walorami technicznymi, nie można zapomnieć o estetyce produktu, która jest tutaj niezwykle kluczowa. Przyznajmy, że czajnik po prostu pięknie się prezentuje i wspaniale się błyszczy. Recenzje pierwszych Klientów są jednoznaczne – czajnik Forchetto Retro Nero to wysoka jakość wykonania i doskonała dekoracja każdej kuchni.

Bądź „eko” – energooszczędny czajnik retro

Czajnik Forchetto Retro Nero posiada praktyczną pojemność 1,6l. To idealny czajnik dla 4-osobowej rodziny. Pamiętajmy, że aktualnie w Polsce niestety panuje susza. Dlatego wszyscy powinniśmy szukać różnych sposobów na oszczędność wody. Jeśli masz małą rodzinę, lub gotujesz wodę na herbatę tylko dla siebie – nie potrzebujesz dużego czajnika. Wystarczy Ci energooszczędny czajnik o mniejszej pojemności, a taki dokładnie jest Forchetto Retro Nero. Pamiętajmy, że producenci czajników zalecają, aby dla dobra wewnętrznej powłoki produktu, po zagotowaniu, opróżniać czajnik z niewykorzystanej wody. W przypadku czajników 3 litrowych czasami jesteśmy zmuszeni wylać naprawdę znaczną jej ilość. Natomiast mniejszy czajnik daje nam pewność maksymalnego jej wykorzystania.

"Forchetto -  zaproś południowy temperament do swego domu!"

czajnik retro vintage czarny


Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel