Nowe czajniki emaliowane od marki Forchetto

2020-11-03
Nowe czajniki emaliowane od marki Forchetto

W ofercie sklepu domogo.pl pojawiły się kolejne nowości. Marka Forchetto, która zasłynęła z czajników Luna, poszerza asortyment i wypuszcza na rynek kolejne modele czajników emaliowanych.

Najbardziej popularnym produktem marki Forchetto jest czajnik emaliowany Luna, dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Każda z nich znalazła uznanie wśród Klientów. Czajnik z serii Luna wyróżnia się uniwersalną pojemnością 2,5l, która umożliwia zagotowanie większej ilości wody. Eleganckie wykończenie, dbałość o detale oraz szczegółowo nałożona emalia, sprawiły, że czajnik szybko zyskał popularność. Marka Forchetto, zachęcona sukcesem czajników Luna, wprowadziła do oferty kolejne modele.

Czajnik emaliowany retro – tradycyjny styl dla każdej kuchni

Czajnik emaliowany retro marki Forchetto nawiązuje do ponadczasowego stylu vintage. Dzięki temu czajnik z tej serii doskonale odnajdzie się w kuchniach tradycyjnych i rustykalnych, lub świetnie skontrastuje i tym samym podkreśli nowoczesny wystrój wnętrza. Czarny czajnik emaliowany retro posiada piękną, błyszczącą powłokę, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Klasyczna czerń świetnie wygląda w jasnych kuchniach.

Bardziej tradycyjną propozycją jest kremowy czajnik emaliowany retro. Jasna kolorystyka mocniej uwidacznia detale w stylu retro, jak opływowy gwizdek, czy pękaty korpus – charakterystyczny dla czajników nawiązujących do vintage.

Składana rączka czajnika retro pozwala na łatwy dostęp do wnętrza naczynia, dzięki czemu jego czyszczenie jest bardzo proste. Czajnik posiada głośny sygnał dźwiękowy i szczelną pokrywę.
czajnik emaliowany retro
To co wyróżnia czajnik emaliowany retro marki Forchetto, to przede wszystkim nietypowa, mniejsza pojemność 1,6L. To idealne naczynie do zagotowania wody dla mniejszej np. 3-4 osobowej rodziny.

Warto zauważyć, że czajniki w stylu retro rzadko kiedy wyposażone są w gwizdek. Powodem jest charakterystycznie wyprofilowany dziubek, na który trudno zamontować gwizdek. Marka Forchetto postarała się, aby jej czajnik posiadał tę funkcjonalność. Czajnik emaliowany retro z gwizdkiem wydaje głośny sygnał dźwiękowy po zagotowaniu wody.

Czajnik emaliowany Moderno - nowoczesny styl do industrialnych wnętrz

Czajnik emaliowany Moderno to najnowsza propozycja od marki Forchetto. Nowoczesny czajnik wyróżnia się kubistycznym kształtem oraz mocnym wykończeniem uchwytu i gwizdka. Czarny czajnik emaliowany Moderno to zdecydowanie odważna propozycja dla osób, które lubią wyraziste dodatki w domu. Obok takiego gadżetu nie można przejść obojętnie. Czajnik Forchetto Moderno od razu przykuwa wzrok swoją geometryczną bryłą. Składana rączka ułatwia dostęp do wnętrza naczynia, dzięki czemu jest ono łatwe w czyszczeniu.

Czajnik emaliowany Moderno występuje w pośredniej pojemności 2,1L, która pozwala na zagotowanie wystarczającej ilości wody dla 4 osobowej rodziny i kilku gości.

czajnik emaliowany nowoczesny

Dlaczego warto wybrać czajnik emaliowany?

Niezależnie od tego, czy bardziej przypadnie nam do gustu nowoczesny czajnik, czajnik retro, czy bardziej klasyczny czajnik Forchetto Luna, warto zdecydować się na zakup naczynia z powłoką emaliowaną.

Czajniki emaliowane to ponadczasowy wybór do naszej kuchni. Emalia w czajnika Forchetto nakładana jest ręcznie, przez zanurzenie stalowego korpusu w płynie. Następnie powłoka jest utrwalana w rozgrzanym do ponad 800 stopni Celsjusza piecu. Taką powłokę niezwykle trudno uszkodzić. Między innymi to wyróżnia czajniki Forchetto na tle tańszych produktów emaliowanych, w których emalia nakładana jest przez natryskiwanie, przez co ma znacznie niższą jakość i grubość.

Czajnik emaliowany to przede wszystkim wybór bezpieczny dla naszego zdrowia. Emalia nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie zmienia smaku ani zapachu wody. Czajniki Forchetto nie zawierają niklu, są więc odpowiednie dla alergików.

Czajnik emaliowany jest idealny na indukcję. Konstrukcja dna produktu umożliwia jego działanie na wszystkich rodzajach kuchenek.

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel