Świąteczna gorączka wysyłek :)

2019-12-14
Szanowni Państwo!

Już niedługo Wigilia, podczas której obdarujemy naszych najbliższych najróżniejszymi upominkami. Wielu z nas prezenty już ma dawno kupione i zapakowane, jednak są również takie osoby, które w grudniowym zabieganiu oprócz świątecznych porządków mają także do dokończenia ważne zakupy.

Jak dostać paczkę na czas przed wigilią?

Wigilia wypada we wtorek i musimy sobie uświadomić, że zamówienia złożone w przyszły weekend tj. 21-22 grudnia prawie na pewno nie zostaną nam dostarczone przed Świętami. Paczki wysłane w poniedziałek 23 grudnia dotrą dopiero przed Sylwestrem, więc w tym czasie możemy zamawiać kreacje na bal noworoczny, a nie prezenty pod choinkę.

Najważniejsze:
a) nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę - tydzień przed wigilią to już naprawdę ostatni bezpieczny moment na zakupy!
b) przemyśl formę dostawy! Pamiętaj, że co roku przed świętami kurierzy mają kilka a czasem kilkanaście razy więcej paczek niż prze:z resztę roku. Jeśli zwykle dostajesz paczkę na kolejny dzień to musisz wziąć pod uwagę, że przed świętami to nie będzie takie proste.

Paczkomaty InPost
Pamiętaj, że paczkomaty mają ograniczoną pojemność! Przed Świętami możesz być pewien, że w Twoim paczkomacie też miejsca może zabraknąć i będzie konieczne odebranie paczki od kuriera z samochodu pod paczkomatem, a nie z samej maszyny.

Poczta Polska
Poczta, z tego co dziś już wiemy, jest zatkana paczkami. Wbrew pozorem raczej szybciej otrzymasz paczkę jeśli wybierzesz odbiór w punkcie (w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka oraz na stacjach Orlen) niż z dostawą bezpośrednią do domu.

Firmy Kurierskie
Mimo wielkiej popularności paczkomatów, przed Świętami kurier (my wysyłamy nieco droższą firmą kurierską GLS, która od lat nie zawodzi nas i naszych klientów nawet przed Świętami!) to z reguły najszybszy i najbezpieczniejszy sposób dostawy. Oczywiście musimy pamiętać żeby wybierać miejsca dostarczenia takie, w którym ktoś jest obecny przez większość dnia! Jeśli jesteśmy w pracy i mamy taką możliwość to należy wybierać dostawę na adres firmy w której pracujemy i jesteśmy przez większość czasu. Nigdy nie należy zamawiać kuriera do domu jeśli przez część dnia tam nas nie ma! Kurier w okresie przedświątecznym nie dostosuje się do naszych próśb w stylu "proszę o dostawę po 12.00" gdyż przy takim natłoku paczek obierze trasę dla siebie najbardziej odpowiednią i zajedzie na Państwa adres wtedy kiedy będzie miał najbardziej po drodze. Jeśli nie możemy zamówić paczki do pracy i sami nie jesteśmy w stanie podać adresu pod którym będziemy dostępni lepiej zamówić ją do rodziców czy rodzeństwa, a nawet sąsiada.

UWAGA!
Nasza firma jako ostatni dzień wysyła paczki w piątek 20 grudnia po południu. Po tym terminie nasze paczki i tak nie dotarłyby na Święta więc NIE WYSYŁAMY PACZEK W PONIEDZIAŁEK 23 GRUDNIA 2019.

A tymczasem zapraszamy na dalsze zakupy! :)
pixel