Sękacz podlaski świeży - tradycyjne podlaskie ciasto 1400g netto, wysokość około 25cm
Sękacz podlaski to ciasto, które spektakularnie prezentuje się na biesiadnym stole. Chętnie kupowany na wesela, komunie lub inne uroczystości rodzinne. Wyróżniające go "zacieki", to efekt, który powstaje podczas przygotowywania ciasta na specjalnym wałku, a następnie wypiekania go w odpowiednim piecu.
1,4kg to już dość duże ciasto, pięknie i okazale się prezentujące na stole. Doskonały wybór na imprezy okolicznościowe i wesela. Dla chętnych mamy też większe sękacze np. 1,6kg, 2,0kg oraz większe robione na specjalne zamówienie.
W naszej ofercie dostępny jest prawdziwy, tradycyjny sękacz podlaski. Wykonany ręcznie, bez dodatku substancji konserwujących. W swoim składzie posiada naturalne składniki - jaja (nasze podlaskie z wolnego wybiegu!), mąkę pszenną, masło, śmietanę, cukier, cytrynę, aromat śmietankowy i proszek do pieczenia.
Sękacz z naszej oferty pochodzi z małego podlaskiego zakładu cukierniczego, mieszczącego się w pobliżu Puszczy Białowieskiej. Jest zawsze świeży i odpowiednio wilgotny co powoduje, że jest znacznie bardziej smaczny i delikatny. Niektóre sękacze dostępne w sieciach handlowych, mogą uchodzić za zbyt suche. Sękacze dość długo zachowują przydatność do spożycia, nawet kilka tygodni. Jednak aby w pełni docenić jego walory smakowe polecamy kupować sękacze świeże, prosto z zakładu. W przypadku sękacza podlaskiego, od wewnątrz stosowany jest specjalny papier i nić, która zatrzymuje wilgoć w cieście. Dzięki temu sękacz przez stosunkowo długi czas zachowuje swoje walory smakowe.
Uwaga! Każdy sękacz jest inny i posiada unikalny układ "sęków". Czasami są one węższe i dłuższe, czasami grubsze i bardziej zbite - zależnie jak ułoży się ciasto podczas obracania. Mogą różnić się też nieco wysokością. Dopuszczamy minimalną różnicę w wadze netto ciasta (+/- 5%) co jest związane z procesem produkcji tego przysmaku.
✪ Sękacz - jak się robi?
Ciasto na sękacz powstaje z naturalnych składników, znanych wszystkim mniej lub bardziej wprawionym cukiernikom jako składniki na biszkopt. O ile składniki nie są skomplikowane, to przygotowanie tradycyjnego sękacza wymaga użycia specjalnego sprzętu. Jest nim chociażby drewniany wałek, z jednej strony cieńszy, na który nakłada się ciasto. Wałek z ciastem opieka się powoli w temperaturze około 300 stopni. Obracający wałek polewa się ciastem i w ten sposób powstają właśnie typowe dla sękacza "zacieki". Pieczenie sękacza trwa zazwyczaj około 2-3 godzin.
✪ Sękacz - doskonały pomysł na prezent!
Sękacz to ciasto, które ma naturalnie długi okres ważności. Nadaje się do spożycia nawet 4 tygodnie po przygotowaniu. Dzięki temu jest świetnym pomysłem na prezent - wiadomo, że sękacz długo będzie dobrze smakował.
Sękacz podlaski z naszej oferty dodatkowo jest efektownie zapakowany w przezroczystą folię zawiązaną kolorową wstążką. Od spodu postawiony jest na pięknej, tradycyjnej, papierowej serwecie.
✪ Cechy produktu:
- Waga: 1,4 kg
- Wysokość około 25cm
- Wykonany ręcznie z naturalnych składników
- Skład: jajka, masło, śmietana, mąka, cytryna, cukier, aromat śmietankowy, proszek do pieczenia*
- Zapakowany w ozdobną folię z kokardą i serwetą
- Naturalny produkt z Podlasia
- Doskonały pomysł na prezent
- Smaczne ciasto na specjalne okazje
*Produkt może zawierać śladowe ilości orzechów, maku i rodzynek
Wysokość | 23cm |
Waga | 1,4kg |
Dobry wieczór,
Tak, można zamówić. Czy jest jakiś konkretny termin?
Sprawdzę to jeszcze, ale wstępnie myślę że mógłby być upieczony na 13-14 grudnia. Jutro dopytam się dokładnie w zakładzie gdyż przed świętami jest tradycyjnie sporo zamówień i najczęściej produkcja jest seriami np. dwa dni są robione tylko sękacze 1kg gdyż są tak ustawione piece.