Szykie wysyłki i dostawy w okresie przedświątecznym

2018-12-15
Gorączka przedświąteczna w pełni, codziennie wysyłamy dla Państwa dziesiątki różnych produktów, które będą służyć do przygotowywania smakowitych potraw lub staną się cudownymi prezentami. Nie tylko dla nas to intensywny czas, ale także dla kurierów i firm kurierskich. Czy paczki dotrą na czas?

Pracujemy na zdwojonych obrotach żeby wszystko było gotowe i wysłane na czas. Do tej pory możemy się pochwalić sukcesem, bo utrzymaliśmy naszą skuteczność:) i praktycznie każde zamówienie z grudnia wysłaliśmy w 24h (w dni robocze) o momentu otrzymania zamówienia. Czasem nawet szybciej niż w deklarowanym terminie i paczki złożone do południa wysyłaliśmy jeszcze tego samego dnia. To nas cieszy gdyż wiemy, że wykonaliśmy i wykonujemy wszystko co w naszej mocy, aby zamówienia były bardzo dobrze zabezpieczone i wysłane błyskawicznie.
 
Jak wyglądają dostawy w okresie przedświątecznym?

To intensywny czas dla kurierów. Wiemy, że magazyny firm kurierskich pękają w szwach, a pracownicy często pracują po 10-12 godzin żeby nadążyć ze zleceniami. W okresie przedświątecznym wysyłanych jest 3-4 razy więcej paczek niż przez resztę roku, a sprzedaż internetowa dodatkowo rośnie o około 20% każdego roku. Nie możemy się więc dziwić, że w tym okresie zdarzają się opóźnienia w dostawach i niestety nie ma na to rady. Mimo wszystko czas dostaw towarów jest wciąż imponująco dobry.

Świetnie spisuje się GLS, firma z którą współpracujemy nie oferuje najtańszych na rynku usług kurierskich, ale zawsze imponowała jakością. Z tego powodu właśnie GLS rozwozi nasze paczki. W tym momencie nie mamy żadnej zaginionej przesyłki, a czas dostaw jest imponujący - w większości przypadków towar dociera... następnego dnia do odbiorcy. Brawo my, brawo wy! :)

Trochę gorzej wygląda to w InPost - czas dostaw nieco się wydłużył. Z relacji pracowników wiemy, że paczkomaty mają kilka razy większe obłożenie niż ich pojemność, przez co paczki są i będą ponownie wydawane z samochodów. Zwyczajnie fizycznie nie ma miejsca w paczkomatach na każde zamówienie. Prosimy mieć to na uwadze. Bardzo rzadko zdarzają się zaginięcia, ale to raczej paczki dosłownie "przysypane" innymi i czekające na swoją kolej w obsłużeniu więc w końcu się odnajdą. Większość paczek dociera w 2-4 dni, ale część pewnie dotrze dopiero po świętach.

Pocztex radzi sobie dobrze, ale czas dostaw wydłużył się do około 3 dni.

Podsumowując - mamy dosłownie ostatnią szansę na zakupy internetowe i maruderzy powinni zdecydować się na zamówienie już teraz, gdyż Wigilia wypada w poniedziałek. W prosty sposób można wyliczyć, że paczki wysłane w piątek 21 grudnia (więc i te zamówione w czwartek) raczej już nie zostaną dostarczone w terminie. Zatem ostatnim, ale wciąż trochę desperackim momentem na zamówienie jest środa 19 grudnia. Jeśli z jakiegoś powodu musimy zamówić dopiero w środku przyszłego tygodnia to radzimy wybrać dostawę kurierem. Zamawianie po środzie, cóż, to już jak ruletka...

Prosimy w tym momencie o wyrozumiałość. Dokładamy wszelkich starań żeby paczki dotarły do Państwa na czas. Jeśli zdarzą się opóźnienia - niestety nie jest to nasza wina. Apelujemy więc o racjonalne podejście do zakupów - to pomoże zaoszczędzić nerwów i Państwu i nam. Natomiast jeszcze w ten weekend osoby, które jeszcze potrzebują "doposażyć" kuchnię lub szukają prezentu dla bliskich osób gorąco zapraszamy na zakupy! Paczki pewnie wyślemy już w poniedziałek i najpewniej dotrą do Państwa jeszcze w tym tygodniu ;)
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel